Twój koszyk
f | szukaj |  
+48 519 422 775pn.-pt.: 9:00-18:00

Maskownica karnisza Creativa LK-05 Lightblocker

8.3  x  8.6  x  244  cm
Creativa by Cezar
Polistyren utwardzony
1-3 dni robocze
surowa - farba podkładowa
155.71  netto: 126.59 zł
-7% 169.25 zł

Listwa karniszowa Creativa LK-05 to wyjątkowy profil o ozdobnym przekroju nawiązującym do tradycyjnych wzorców projektowania wnętrz, który idealnie wpasuje się w każde klasyczną aranżację. Osłona karnisza doskonale maskuje szyny wraz mocowaniem firan i zasłon nadając jednocześnie wnętrzu elegancki charakter. Maskownica karnisza LK-05 dzięki technologii Lightblocker umożliwia zastosowanie taśmy oświetleniowej LED, która podświetlając firany wzbogaci pomieszczenie wprowadzając jednocześnie efektowny, niepowtarzalny nastrój.

Technologia LightBlocker - Listwa pokryta jest innowacyjną powłoką eliminującą niekorzystny efekt prześwitywania przez listwę światła emitowanego przez taśmę LED.

Listwa Creativa LK-05 wykonana jest z polistyrenu utwardzonego przez co charakteryzuje się twardością i wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz odpornością na wilgoć. Listwa lekka i łatwa w montażu. Creativa by Cezar to gwarancja najwyższej jakości wykonania i estetyki, plasująca oferowane produkty w grupie wyrobów klasy premium.

Przedmiotem oferty jest tylko listwa karniszowa LK-05 bez taśmy LED ani szyn karniszowych, które są dostępne jako osobny produkt w ofercie naszego sklepu.

grubość: 83 mm
wysokość: 86 mm
długość: 2440 mm
wykończenie: Farba podkładowa lub wariant lakierowany na biało farbą akrylową (RAL 9010)
montaż: Klej montażowy Creativa Expert lub Creativa C300. Klej do połączeń miedzy listwami Creativa C310.

Kurier DPD:

 • Zamówienie powyżej 400 zł: 0.00 zł
 • Zamówienie do 400 zł : 45.00 zł

Dostawa: 1-2 dni robocze od dnia nadania

Formy płatności:

 • przelew tradycyjny
 • przelewy elektroniczne PayU, Przelewy24, PayPal
 • płatność kartami VISA i MASTERCARD
  (za pośrednictwem systemów PayPal, PayU, Przelewy24)
 • odporne na wilgoć
 • niewidoczne połączenia
 • proste cięcie
 • malowanie ze ścianą
 • malowanie na dowolny kolor

Creativa LK-05 - najważniejsze cechy listwy karniszowej

Montaż listew karniszowych LK-05

 1. Przygotowanie sufitu:

  Przed przystąpieniem do montażu listew karniszowych LK-05 należy oczyścić powierzchnię sufitu z ewentualnych zabrudzeń (mokrą gąbką). Jeśli sufit był już wcześniej pokryty farbą należy sprawdzić czy zapewnia ona odpowiednią przyczepność. Przyklejamy w tym celu fragment taśmy malarskiej, który następnie energicznie zrywamy - jeśli razem z taśmą oderwie się warstwa farby to jest to sygnał, że sufit w tym miejscu wymaga wstępnego zagruntowania. Po zagruntowaniu ponawiamy test. Jeśli nadal farba odchodzi razem z taśmą to może się to wiązać z koniecznością całkowitego jej usunięcia.

 2. Klejenie listew do sufitu:

  Najwygodniejszym sposobem montażu osłon karnisza Creativa LK-05 jest przyklejenie ich do sufitu z wykorzystaniem kleju montażowego (np. Klej Creativa C300). Taki sposób montażu jest możliwy dzięki niskiej wadze listew wykonanych z polistyrenu utwardzonego. Krawędź styku listwy z sufitem pokrywamy cienką warstwą kleju montażowego i dociskamy listwę do sufitu przytrzymując ją w tej pozycji przez dłuższą chwilę. Nadmiar kleju delikatnie usuwamy mokrą gąbką i pozostawiamy tak zamontowane listwy na 24h do momentu całkowitego wyschnięcia kleju montażowego. Kolejnym krokiem jest wypełnienie szczelin w obrębie łączeń listew klejem wypełniającym (np. Creativa C310).

  W przypadku problematycznych sufitów (np. stare budownictwo) można przy montażu listew można wspomóc się kołkami montażowymi. W takim wypadku należy pamiętać aby otwory w listwie nawiercane były z zachowaniem precyzji, stopniowo, najlepiej zaczynając od wierteł o małej średnicy.

 3. Skracanie i łączenie listew:

  Listwy karniszowe Creativa dzięki swoim właściwościom fizycznym doskonale nadają się do skracania, docinania i łączenia w większe długości. Cięcie listew możliwe jest z użyciem brzeszczota o drobnym zębie za pomocą piłki elektrycznej lub ręcznej. Najlepszy efekt pod względem wytrzymałości łączenia oraz walorów estetycznych można otrzymać łącząc listwy pod kątem 45o. Przy cięciu piłką ręczną dobrze jest skorzystać ze skrzynki uciosowej.

  Dwa docięte fragmenty listwy łączymy ze sobą za pomocą kleju do łączeń (np. Klej do łączeń Creativa C310). Dociskamy listwy do siebie przez dłuższą chwilę, a następnie możemy usunąć z powierzchni listew nadmiar spoiwa lub wypełnić szczeliny jeśli takie powstały w obrębie łączenia. Klej do łączeń Creativa C310 potrzebuje 8-16h do pełnego wyschnięcia. Po tym czasie możemy przystąpić do delikatnego zeszlifowania (np. papierem ściernym o drobnym ziarnie) ewentualnych nierówności w obrębie łączenia.

 4. Malowanie:

  Po upływie 24h od montażu listew zarówno klej montażowy jak i klej do łączeń powinny osiągnąć pełnię właściwości wiążących i po wcześniejszym przetarciu listew lekko zwilżoną gąbką można przystąpić do malowania. Listwy karniszowe Creativa LK-01 fabrycznie pokryte są farbą podkładową dzięki czemu można malować je na dowolny kolor wszystkimi popularnymi farbami stosowanymi do wnętrz, również tą samą farbą co sufit. W celu uzyskania najdokładniejszego pokrycia listwy najlepiej pomalować 2-krotnie.

Co warto dokupić

 • Klej montażowy C300 do sztukaterii Creativa by Cezar Creativa by Cezar

  Klej montażowy C300
  do sztukaterii Creativa by Cezar

  28.03 zł
  22.79 zł netto
  -8%

  Szybkoschnący klej montażowy rekomendowany przez producenta do montażu sztukaterii Creativa by Cezar. Po utwardzeniu nadaje się do pokrycia farbą. Tuba zapewnia łatwą i poręczną aplikację kleju. Jedna tuba kleju C300 wystarcza średnio na montaż ok 8 m listwy.

Pozostałe akcesoria montażowe:

Inne maskownice karniszy Creativa

Powiązane artykuły na blogu