Twój koszyk
f | szukaj |  
+48 519 422 775pn.-pt.: 9:00-18:00

Zasilacz SLIM IP20 12V

1.8  x  1.8  x  28  cm
Creativa by Cezar
obudowa z aluminium
1-3 dni robocze
36W  

numer kat.: zasilacz_slim_36w

61.99  netto: 50.40 zł
-7% 67.38 zł

Zasilacz SLIM do taśm LED to uniwersalna konstrukcja znajdująca swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się estetyczny efekt końcowy. Budowa zasilacza opiera się na cienkim profilu aluminiowym, dzięki czemu urządzenie jest lekkie i łatwe w montażu. Wąski wydłużony kształt zasilacza ułatwia jego ukrycie. Montaż powinien zapewniać wymianę powietrza w celu chłodzenia zasilacza.

grubość: 18 mm
wysokość: 18 mm
długość: 280 mm
moc: 36W-100W (w zależności od wybranego wariantu)
napięcie wejściowe: 230V
napięcie wyjściowe: 12V
częstotliwość sieci: 50-60Hz
stopień ochrony: IP20
temperatura pracy: maks. 65 st. C
przewody montażowe: 15 cm
montaż: Za pomocą 2 wkrętów o maksymalnej średnicy 4mm.

Kurier DPD:

 • Zamówienie powyżej 400 zł: 0.00 zł
 • Zamówienie do 400 zł : 45.00 zł

Dostawa: 1-2 dni robocze od dnia nadania

Formy płatności:

 • przelew tradycyjny
 • przelewy elektroniczne PayU, Przelewy24, PayPal
 • płatność kartami VISA i MASTERCARD
  (za pośrednictwem systemów PayPal, PayU, Przelewy24)

Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?

Pobór mocy przez taśmę LED

Aby zapewnić prawidłowe, ale przede wszystkim bezpieczne działanie oświetlenia opartego na taśmie LED należy zastosować zasilacz o odpowiednich parametrach technicznych. W przeciwnym razie ryzykujemy nieprzyjemnymi konsekwencjami jak niestabilna praca źródła światła, zmniejszenie jego żywotności, przegrzanie, a w konsekwencji uszkodzenie zasilacza lub taśmy LED.

Moc zasilacza jaki należy dobrać instalując oświetlenie LED w najprostszym ujęciu zależy od długości podłączonej do niego taśmy LED, a dokładniej - od wartości mocy jaką taśma o wybranej długości będzie pobierać.

Wszystkie znajdujące się w naszej ofercie taśmy LED charakteryzują się poborem mocy o wielkości 9,6W na każdy metr długości. Co jednak ważne - przyjmujemy przy tym zasadę, że docelowy zasilacz powinien charakteryzować się mocą co najmniej 10-20% większą niż całkowita moc pobierana przez diody. Należy zatem pomnożyć ilość metrów taśmy LED jaką zamierzamy zastosować w naszej instalacji przez wartość 9,6 i do otrzymanego wyniku dodać przynajmniej 10% zapasu.

Przykład

Załóżmy, że planujemy zainstalować taśmę LED o długości 5m. Mnożąc 9,6 x 5m otrzymujemy wynik 48. Czyli nasza instalacja będzie pobierać prąd o mocy 48W. Stosując się do zasady, że zasilacz powinien zapewniać moc większą o przynajmniej 10% od tej pobieranej przez taśmę LED, nasz zasilacz powinien oferować moc ok 54W - a więc z dostępnej oferty wybieramy zasilacz o najbliższej tej wartości mocy 60W.

Co warto dokupić

 • Złączka LED 3528 8mm dwustronna, samozaciskowa Creativa by Cezar

  Złączka LED 3528 8mm
  dwustronna, samozaciskowa

  2.47 zł
  2.01 zł netto
  -8%

  Dwustronna, samozaciskowa złączka LED umożliwia szybkie i bezpieczne połączenie dwóch odcinków taśmy LED bez konieczności lutowania. Niewielki rozmiar złączki sprawia, że miejsce łączenia pozostaje mało widoczne i nie wpływa znacząco na ciągłość źródło światła emitowanego przez połączoną w ten sposób taśmę LED.

 • Złączka LED 3528 8mm na kablu dwustronna, samozaciskowa Creativa by Cezar

  Złączka LED 3528 8mm na kablu
  dwustronna, samozaciskowa

  5.59 zł
  4.54 zł netto
  -8%

  Dwustronna, samozaciskowa złączka LED na 14 cm kablu umożliwia szybkie i bezpieczne połączenie dwóch odcinków taśmy LED bez konieczności lutowania. Dzięki elastycznemu przewodowi łączącemu samozaciskowe końcówki złączka znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest połączenie taśmy LED prostą złączką dwustronną. Niewielki rozmiar złączki sprawia, że miejsce łączenia pozostaje mało widoczne.

 • Złączka LED 3528 8mm na kablu jednostronna, samozaciskowa Creativa by Cezar

  Złączka LED 3528 8mm na kablu
  jednostronna, samozaciskowa

  4.33 zł
  3.52 zł netto
  -8%

  Jednostronna, samozaciskowa złączka LED na 14 cm kablu umożliwia szybkie i bezpieczne połączenie taśmy LED z zasilaczem bez konieczności lutowania. Dzięki elastycznemu przewodowi łączącemu samozaciskową końcówkę ze źródłem zasilania złączka pozwala na ukrycie zasilacza tak, aby nie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie taśmy LED. Niewielki rozmiar złączki sprawia, że miejsce łączenia pozostaje mało widoczne.

Inne taśmy LED

Powiązane artykuły na blogu